فرمانداریکوه چنار

طرح مدیریت محله ای و خانواده محور برای مهار کرونا در کوه‌چنار ادامه دارد

فرماندار کوه‌چنار: طرح مدیریت محله ای و خانواده محور برای مهار کرونا در کوه‌چنار آغاز شده و ادامه دارد.

فرماندار کوه‌چنار و رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان از ادامه طرح مدیریت و کنترل بیماری کرونا در قالب طرح خانواده محور و محله ای با مشارکت مردمی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان و نیروهای بسیج خبر داد.

علی علیزاده ضمن تقدیر از عملکرد مثبت ستاد مدیریت کرونای شهرستان به ویژه طی مدت اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها یادآور شد: با همراهی مثال‌زدنی مردم کوه‌چنار و مشارکت جدی اصناف و تلاش همه جانبه دستگاه‌های اجرایی در راستای پیاده‌سازی طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها و اجرای دقیق مصوبات ستاد شهرستانی کرونا، خوشبختانه شاهد کاهش آمار مبتلایان و نیز نرخ مرگ و میر ناشی از این بیماری طی هفته جاری بوده ایم که جا دارد از همه دستگاه های ذیربط، اصناف شریف و مردم فهیم شهرستان کوه‌چنار تقدیر و تشکر کرد.

رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان کوه‌چنار با تشریح طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: این طرح از طریق مشارکت مردمی و تعاملات بین بخشی و بهره‌گیری از توان نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است تا در یک بازه زمانی یک تا سه ماهه، اهداف اختصاصی همچون قطع زنجیره انتقال ویروس، کاهش نرخ بیماران بستری و فوتی و نیز پوشش حمایتی اقشار آسیب پذیر از این بیماری را در شهرستان کوه‌چنار دنبال کرده و هدف کلی مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کرونا را محقق سازد.

علیزاده گفت: پیرو تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین قرارگاه جهادی شهید سلیمانی در کشور و بالطبع آن در شهرستان کوه‌چنار تشکیل شد و سعی کردیم با همدلی مأموریت محوله را پیش ببریم.

همراهی مردم در خور تقدیر است

وی در ادامه با تاکید بر اجرای دقیق مصوبات قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی توسط دستگاه های عضو عنوان کرد: موفقیت اجرای طرح جامع هوشمند محدودیت های ناشی از بیماری کرونا شهرستان کوه‌چنار حاصل مدیریت منسجم ستاد و هماهنگی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا است اما نقطه عطف و عامل اصلی موفقیت‌ها همراهی و مشارکت مردم، اصناف و دیگر دستگاه ها حتی سازمان های مردم نهاد است که این همراهی مردمی در کنار مدیریت ستاد شهرستانی مثال زدنی و ‌قابل تقدیر است.

فرماندار کوه‌چنار با تشریح اقدامات انجام شده کمیته امنیتی ستاد شهرستانی مدیریت کرونا افزود: نتیجه اقدامات بر اساس اهداف تعریف شده باید برای مردم و اعضای قرارگاه ملموس باشد.

علیزاده آموزش عمومی در پیشگیری و مقابله با کرونا را یکی از اولویت های قرارگاه شهید سلیمانی کوه‌چنار دانست و تصریح کرد: در طرح ابلاغی وظایف تمامی دستگاه ها کاملا مشخص و عامل موفقیت اقدامات قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی مشارکت جدی مردم خواهد بود که با حضور موثر دستگاه ها در جلسات و همراهی همیشگی اهالی کوه‌چنار قطعا شاهد قطع زنجیره شیوع کرونا در آینده بسیار نزدیک خواهیم بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن