فرمانداری

جان دوباره به کسب ‌وکارها و توسعه مناطق روستایی با تسهیلات بنیاد برکت

فرماندار ڪوه‌چنار به اتفاق مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و بخشدار مرڪزی در دیدار با دلیری معاون مدیر ڪل اشتغال زایی نهاد ریاست جمهوری و عبدی مدیر منطقه ای بنیاد برڪت و خدایاری مجری طرح های اشتغالزای بنیاد برڪت ڪه برای بازدید از چندطرح اشتغالزا به شهرستان ڪوه‌چنار آمده بودند با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی های روستاهای این شهرستان در زمینه تولید واشتغال، خواستار نگاه ویژه بنیاد برڪت به شهرستان نوپای ڪوه‌چنار شد.

علی علیزاده با تشڪر از پیگیری های انجام شده بنیاد برڪت در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای شهرستان گفت: افزایش اشتغال روستایی علاوه بر تثبیت توسعه اقتصادی یڪی از عوامل مهم در ماندگاری خانواده ها در روستا و مهاجرت از شهر به این مناطق است.

وی با بیان اینڪه یڪی از اهداف پرداخت تسهیلات ڪم بهره اشتغال پایدار به روستائیان و عشایر به جهت افزایش درآمد زایی و مهاجرت معڪوس در روستاهاست، افزود: توانمندسازی روستاها و ایجاد اشتغال باهدف تقویت زمینه‌های ڪسب‌وڪارهای روستایی، رفع بیڪاری و تأمین معیشت پایدار مردم است.

دلیری معاون مدیر ڪل اشتغال زایی نهاد ریاست جمهوری در این دیدار با بیان اینڪه نگاه ما نگاه ویژه به شهرستان‌های نوپا است گفت: با پیگیری‌های لازم، تسهیلات معیشتی با استفاده از منابع تبصره ۱۶ برای شهرستان ڪوه‌چنار درنظر می‌گیریم.

وی افزود: ڪارهایی خوبی تا ڪنون انجام شده ڪه برای تسهیلگر محدودیت بودجه درنظر نمی‌گیریم و از ایده‌ها و ڪسب‌وڪارهای نو حمایت میڪنیم.

در این بازدید چند طرح اشتغالزا در سطح شهرستان مورد بازدید قرار گرفت

یادآور می‌شویم؛ رسالتی ڪه بنیاد برڪت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای اجرای فرمان‌ها مقام معظم رهبری در حمایت از مناطق، ڪمتر برخوردار و جوامع روستایی دنبال می‌ڪند نیل به توسعه پایدار روستایی و توجه به جایگاه روستاییان در اقتصاد، پیشرفت و آبادانی ڪشور است ڪه آن را در بستر برنامه‌ای تدوین‌یافته با شناسایی مناطق هدف و اهلیت سنجی فعالان ڪسب‌وڪارهای خرد محلی توسط متولیان اجرایی خود در سراسر استان‌ها دنبال می‌ڪند ڪه اولویت و راهبرد آن توسعه و ترویج ڪسب‌وڪارها با اشتغال‌زایی پایدار است موهبتی ڪه رضایت مردم را نیز در پی دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن