سیاسی

توضیحات مسئول هیئت نظارت کوه‌چنار در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر

بررسی صلاحیت داوطلبان بر اساس مستندات قانونی و بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی و قومیتی بوده است/ تشکر از مراجع پنج گانه استعلام/ پیشنهاد به داوطلبان ردّ صلاحیت شده

صفر ساسانی پور مسئول هیات نظارت مجلس شورای اسلامی بر ششمين انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان کوه چنار در گفت‌و گوی اختصاصی با پایگاه خبری نودان آنلاین با اشاره به روند بررسی صلاحیت داوطلبان شورا شهر، اظهار داشت: جهت شفاف سازی و پاسخ به شبهات و جلوگیری از سوء استفاده افراد غیر موجه و غیر مسئول که قصد ایجاد اختلاف در شهرستان را دنبال می‌نمایند مراحل قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهرها بدین شرح اعلام می شود.

وی افزود: طبق ماده 49 قانون، تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور، هیات محترم اجرایی موظف است به منظور احراز شرایط در موارد 30 و 33 این قانون در مورد هر یک از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر حسب مورد از مراجع ذی صلاح استعلام نماید و پس از آن که صلاحیت کاندیداها در هیات بررسی گردید پرونده داوطلبان را جهت بررسی صلاحیت آنها تحویل هیات نظارت مجلس شورای اسلامی بر انتخابات شوراها در مدت قانونی دهد.

این مقام مسئول بیان داشت: در بررسی صلاحیت توسط هیات نظارت مرجع استعلام دیگری به مراجع قبلی اضافه می‌شود که نتیجه استعلامات را تحویل هیات نظارت می‌دهد و هیات نظارت پس از مراحل ذکر شده نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان در مهلت قانونی اقدام می‌نماید.

ساسانی‌پور با تشکر از کلیه مراجع استعلام به ویژه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی که در روند بررسی صلاحیت داوطلبان به هیئت نظارت کمک کردند، یادآور شد: داوطلبان شورا طبق ماده 30 قانون باید دارای شرایط ایجابی بوده و بر اساس ماده 33 قانون اگر شرایطی که سلبی است در آن مشاهده شود از داوطلبی در شوراها محروم می‌شوند.

مسئول هیئت نظارت ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان کوه‌چنار خاطرنشان کرد: مراجع ذی صلاح در استعلامات به این دوماده قانونی یعنی مواد «30 و 33» توجه دارند و نظر خودشان را بر اساس آن به هیات اجرایی و هیات نظارت اعلام می‌نمایند.

وی با قدردانی از تمام کسانی که بر اساس مر قانون عمل نموده اند و با هیات های اجرایی و نظارت همکاری نموده اند، تاکید کرد: در جهت دفاع از هیات نظارت شهرستان و به عنوان یک مسئول در برابر هجمه هایی که در چند روز اخیر علیه این هیات در فضاهای حقیقی و مجازی توسط برخی کاندیداها و افراد غیر مسؤل نسبت داده شده است مطالبی را عرض نماییم.

ساسانی پور اضافه کرد: اعضای هیات نظارت شهرستان سوگند یاد نمودند که در بررسی صلاحیت داوطلبان فقط بر اساس مرّ قانون مستندات قانونی و تحقیقات محلی و رعایت حق الناس و بدون درنظر گرفتن مسائل سیاسی، قومیتی نسبت به صلاحیت داوطلبان اقدام نمایند.

وی در پایان گفت: داوطلبانی که نسبت به صلاحیت خود اعتراضی داشته باشند فقط بایستی از مجرای قانونی و در مهلت چهار روزه اقدام نمایند و اعتراض خود را به فرمانداری و یا هیات نظارت استان تحویل نمایند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن