فرمانداری

محدودیت‌های جدید مصوبات ستاد شهرستانی کرونا در کوه‌چنار

1-با توجه به ضرورت ساماندهی تیم نظارت و اعمال محدودیتهای مدیریت بیماری کرونا ، دادگستری ، ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، فرماندهی انتظامی ، صمت ، شهرداری نودان ، اتحادیه اصناف ، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش شهرستان نماینده خود را به صورت مکتوب با ذکر شماره همراه به فرمانداری معرفی نمایند.
2- ادارات ، نهادها ، بانک ها ، دفاتر پیشخوان خدمات عمومی و سایر صنوف و اماکن مجاز به فعالیت ، ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، از پذیرش و ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک خودداری نمایند. (به استناد بند 7 مصوبات چهل و چهارمین جلسه استانی مدیریت بیماری کرونا ، کلیه مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی نظارت لازم بر رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه تحت مدیریت معمول نمایند.در صورت تخلف مدیران برابر ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.)
3-برگزاری هرگونه مراسم ختم ، عروسی ، جشن ، همایش ها و برنامه های مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی که احتمال تجمع افراد در آن می رود ، ممنوع می باشد. (نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان با رعایت حقوق شهروندی ، با هماهنگی مراجع قضایی برخورد قانونی با برگزارکنندگان مراسمات شادی و ختم ، اقدامات لازم را معمول نمایند.)
4- رسانه های خبری از هرگونه درج و انتشار آگهی ترحیم ، مجالس ختم و سایر مراسماتی که منجر به تجمع افراد گردد ، خودداری نمایند.
5-با توجه به مصوبات ستاد استانی و با تصمیم ستاد شهرستانی مدیریت کرونا ، محدودیت های ذیل تا 23 آبان 99 اعمال گردد:
الف) مکان‌هایی از جمله دانشگاه‌ پیام ‌نور نودان ، مدارس ، حوزه‌ علمیه مکتب الصادق ، زبانسراها و کتابخانه‌ ها باید آموزش‌های خود را به شکل مجازی انجام دهند.
ب) آرایشگاه‌های مردانه و زنانه و سالن‌های زیبایی تعطیل می باشند.
ج) سالن های فوتسال ، باشگاه‌ های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و کاراته و جودو و بازی‌های پر برخورد و استخر سرپوشیده نودان تعطیل می باشند.
د) تالارهای پذیرایی ،کافی شاپ‌ ها و قهوه خانه‌ ها تعطیل می باشند و رستوران‌ها، فست فودی ها ، آب میوه و بستنی فروشی‌ها فقط به شکل بیرون بر خدمات خود را ارائه می‌دهند.
ه) دفاتر ثبت ازدواج و طلاق تعطیل می باشند.
تبصره: نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان با رعایت حقوق شهروندی ، با هماهنگی مراجع قضایی برخورد قانونی با ناقضان محدودیت ها معمول نمایند.
6-گندزدایی اماکن عمومی در سطح شهرها و روستاهای تابعه به صورت مستمر و با هماهنگی شبکه بهداشت درمان و بسیج توسط شهرداران و دهیاران انجام شود.
7-شهرداری قائمیه با همکاری شهرداری نودان و آبفا و با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نسبت به ممیزی منابع آب تغسیل متوفیان ناشی از بیماری کرونا و اجرای سیستم ایمن سازی پساب غسالخانه در اسرع وقت اقدام نمایند.
8-شبکه بهداشت و درمان شهرستان برنامه ریزی لازم را جهت آموزش نیروهای شهرداریها و دهیاران در راستای رعایت اصول گندزدایی و سایر موارد مربوط به مدیریت بیماری کرونا را معمول و با هماهنگی فرمانداری اقدام نمایند.
9-شبکه بهداشت و درمان شهرستان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی رسانه های خبری و تلویزیون شهری آموزش های لازم و نکات ضروری در ارتباط با مدیریت بیماری کرونا را ارائه نمایند.
10-شبکه بهداشت و درمان شهرستان با هماهنگی فرمانداری ضمن ارشاد افراد مبتلا به کرونا ، با ناقضان قرنطینه خانگی و دستورالعملهای بهداشتی برخورد قانونی معمول نمایند.
11-شبکه بهداشت و درمان شهرستان گزارش هفتگی از اقدامات عملی و میدانی (تعداد صنوف بازدید شده ، پلمپ شده و غیره) را جهت اتخاذ تصمیمات لازم به فرمانداری اعلام نماید.
12-به استناد بند 1 مصوبات چهل و چهارمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مقرر گردید به منظور پیشگیری از ابتلای کارگران شرکت ها ،کارخانجات و واحدهای تولیدی ، اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با همکاری اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی اعم از استفاده از ماسک ، فاصله گذاری اجتماعی و گندزدایی سرویس کارکنان ، خط تولید ، سلف سرویس و سرویس های حمل و نقل اقدام لازم معمول و نظارت نمایند چنانچه مدیرعامل واحدی اهتمام لازم بر رعایت پروتکل های بهداشتی نداشته باشد به عنوان متخلف با آن برخورد قانونی گردد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن