جهاد کشاورزی

دیدار فرماندار کوه‌چنار با مدیر کل جهاد کشاورزی فارس: از لزوم توسعه و توجه به بخش کشاورزی کوه‌چنار تا کاربرد انرژی هسته‌ای در بخش کشاورزی جهت کنترل آفات درختان

به گزارش نودان آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده جهت بررسی و پیگیری مشکلات و درخواست‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی با دکتر قاسمی مدیر کل جهاد کشاورزی فارس، صبوری پور معاون اقتصادی و برنامه ریزی، حجت‌الاسلام قائمی و با حضور صادقی مدیر جهادکشاورزی کوه‌چنار دیدار کرد.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از مهم‌ ترین پایه‌های اقتصادی شهرستان است، توجه به آن را ضروری دانست و اظهار داشت: حل مشکلات بخش کشاورزی و کمک به آنان باید در دستور کار مسولان قرار گیرد.

علی علیزاده گفت: استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب در این بخش، موجب عدم خروج محصولات کشاورزی به صورت خام از شهرستان می شود و این موضوع می توانند هم باعث رونق اشتغالزایی و هم بهبود وضعیت اقتصاد شهرستان شود.

وی با بیان اینکه در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی مانند انجیر، مرکبات و انار شهرستان کوه‌چنار پیشتاز است و باید از این پتانسیل و ظرفیت نهایت استفاده را کنیم، افزود: در بخش کشاورزی باید صنایع تبدیلی توسعه بیشتری پیدا کند تا هم در بحث اشتغال و هم در بحث بهره‌وری و جلوگیری از خام‌فروشی در شهرستان تاثیرگذار باشد.

فرماندار کوه‌چنار ادامه داد: این شهرستان در بخش کشاورزی زمینه مناسب برای جهش تولید را داراست و برنامه‌ریزی مناسب در این راستا در دستور کار است.

در این دیدار مقرر گردید؛

۱- تعیین تکلیف باغ‌های دیم مبنی بر واگذاری و صدور سند

۲- اجرای طرح‌های آبخیزداری با توجه به ظرفیت موجود

۳- واگذاری قسمتی از ایستگاه باغ زیتون جهت پارک بررسی شود

۴- ترمیم جاده بین باغات باغستانهای دیم

۵- بهسازی کانال های آبرسانی در شهرستان

۶- تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی

۷- کاربرد انرژی هسته‌ای در بخش کشاورزی جهت کنترل آفات درختان

۸- مساعدت جهت تجهیز و همچنین نیروی انسانی جهاد کشاورزی شهرستان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن