به گزارش نودان آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده جهت بررسی و پیگیری مشکلات و درخواست‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی با دکتر قاسمی مدیر کل جهاد کشاورزی فارس، صبوری پور معاون اقتصادی و برنامه ریزی، حجت‌الاسلام قائمی و با حضور صادقی مدیر جهادکشاورزی کوه‌چنار دیدار کرد. فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه […]

به گزارش نودان آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری کوه‌چنار، علی علیزاده جهت بررسی و پیگیری مشکلات و درخواست‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی با دکتر قاسمی مدیر کل جهاد کشاورزی فارس، صبوری پور معاون اقتصادی و برنامه ریزی، حجت‌الاسلام قائمی و با حضور صادقی مدیر جهادکشاورزی کوه‌چنار دیدار کرد.

فرماندار کوه‌چنار با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از مهم‌ ترین پایه‌های اقتصادی شهرستان است، توجه به آن را ضروری دانست و اظهار داشت: حل مشکلات بخش کشاورزی و کمک به آنان باید در دستور کار مسولان قرار گیرد.

علی علیزاده گفت: استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب در این بخش، موجب عدم خروج محصولات کشاورزی به صورت خام از شهرستان می شود و این موضوع می توانند هم باعث رونق اشتغالزایی و هم بهبود وضعیت اقتصاد شهرستان شود.

وی با بیان اینکه در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی مانند انجیر، مرکبات و انار شهرستان کوه‌چنار پیشتاز است و باید از این پتانسیل و ظرفیت نهایت استفاده را کنیم، افزود: در بخش کشاورزی باید صنایع تبدیلی توسعه بیشتری پیدا کند تا هم در بحث اشتغال و هم در بحث بهره‌وری و جلوگیری از خام‌فروشی در شهرستان تاثیرگذار باشد.

فرماندار کوه‌چنار ادامه داد: این شهرستان در بخش کشاورزی زمینه مناسب برای جهش تولید را داراست و برنامه‌ریزی مناسب در این راستا در دستور کار است.

در این دیدار مقرر گردید؛

۱- تعیین تکلیف باغ‌های دیم مبنی بر واگذاری و صدور سند

۲- اجرای طرح‌های آبخیزداری با توجه به ظرفیت موجود

۳- واگذاری قسمتی از ایستگاه باغ زیتون جهت پارک بررسی شود

۴- ترمیم جاده بین باغات باغستانهای دیم

۵- بهسازی کانال های آبرسانی در شهرستان

۶- تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی

۷- کاربرد انرژی هسته‌ای در بخش کشاورزی جهت کنترل آفات درختان

۸- مساعدت جهت تجهیز و همچنین نیروی انسانی جهاد کشاورزی شهرستان